ZAJÍMAVOSTI

Adventní čas - jaký věnec si letos vyrobíte?

15. listopadu 2016 v 9:44
Čas před Vánoci je krásný. Každou neděli od konce listopadu si zapalujeme jednu svíčku na věnci, abysme si připomněli, jak se nám Štědrý den blíží. Inspirujte se krásnými a nápaditými tipy!

5 originálních tipů na podzimní DIY z barevného listí

28. října 2015 v 12:38
Podzim se nese ve znamení popadaného listí, které je zbarvené do několika barev a odstínů. Nehrabejte listí pouze na hromádky, využijte ho ke kreativní činnosti, u které se zabavý celá rodina.

Arne Jacobsen a jeho slavná křesla

19. května 2015 v 12:00 | DesignOutlet
Kdo z vás touží po takovém křesle? Jeho design je tu s námi již po několik desetiletí a stále se ho nemůžeme nabažit.

Máte zabaleno?

16. prosince 2014 v 21:00 | DesignOutlet
Říkala jsem si, že letos budu mít vánoční dárky včas koupené a zabalené. Omyl, já nestíhám! Abych byla v klidu a nemusela si hlavu lámat s penězi, snažila jsem se vždy nakupovat dárky průběžně. Loni jsem je měla všechny pohromadě už v listopadu a při první adventní neděli jsem si udělala grog a pustila si Lásku nebeskou, abych se navnadila na tu sprvánou vlnu. Dárky se mi povedlo zabalit na jedničku. Teď ovšem nestíhám a musela jsem vymyslet plán B.

Pojďte patinovat!

3. prosince 2014 v 10:53 | DesignOutlet
Našli jste na půdě starý kousek nábytku? Nevypadá špatně, ale není to zkrátka ono. Chce to renovaci! Zkuste patinování, poradíme vám, jak zkrášlit dřevěný i kovový předmět tak, aby vypadal jako nový!

Přetočili jste si hodiny?

27. října 2014 v 9:00 | DesignOutlet
Věříme, že jste si v čas stihli přetočit hodiny. Jelikož plno lidí vlastně vůbec nemá potuchy, z jakého důvodu se mění letní čas na zimní, rozhodli jsme se vám to přiblížit. Je to poměrně zajímavé až paradoxní. Pojďme na to!

Kaučukovníkové dřevo

1. září 2014 v 12:53 | DesignOutlet
Zpříjemnit interiér vám může nábytek a doplňky z exotického kaučukovníkového dřeva. Plantáže této exotické rostliny můžeme hledat v tropickém a subtropickém páse, převážně se pěstují v Indonésii, Thajsku, Malajsii a ve Vietnamu. Co všechno vlastně víme o kaučukovníku?

Čtyři neobvyklá místa na dovolenou

25. srpna 2014 v 15:13 | DesignOutlet
Když se řekne dovolená, vetšina z nás si představí sluncem zalitou pláž, milou společnost a v ruce svěží ovocný drink. Jenže najdou se i tací, kterým při této představě běhá mráz po zádech. Jak tráví dovolenou oni?

Máte rádi originální věci? Objevte patinování

6. srpna 2014 v 13:00 | DesignOutlet
Patinování není ničím novým pod sluncem, zejména v posledních několika letech zažívá opravdový boom. Většina z nás si však tento pojem spojí spíše s úpravou dřevěného nábytku. Patina však nesluší jen dřevu! Věděli jste, že ho můžete použít na celou řadu dalších materiálů?

Když se sny vyplní

28. července 2014 v 14:46 | DesignOutlet
Každý někdy sní. O věcech které by chtěl, o místech, které by rád navštívil nebo o svém budoucím životě. Jenže ne každý může být strůjcem svého štěstí. Řeč je hlavně o dětech z dětských domovů a pěstounských rodin. Naštěstí i jejich sny se mohou splnit!

Blíž k přírodě

17. července 2014 v 15:15 | DesignOutlet
Všichni někdy rádi utíkáme do přírody, načerpat energii, kochat se krásnými scenériemi a poslouchat ticho. Některým lidem ovšem občasné výlety nestačí, proto se rozhodnou zabouchnout dveře za svým městským životem a vydat se do lesů. Pojďme si připomenout dva opravdu zajímavé příběhy.

Renesance drátování

10. července 2014 v 15:01 | DesignOutlet
Drátování patří mezi stará lidová řemesla. V posledních několika letech zažívá návrat, ovšem spíše jako technika pro výrobu designových doplňků a dekorací. Pojďte se s námi podívat nejen na jeho historii, ale i novodobou podobu.

Obejměte se!

3. července 2014 v 8:00 | DesignOutlet
Ptáte se proč? Tak za prvé, proč ne? A za druhé, protože 5. 7. je přeci Mezinárodní den objetí! Možná jste už o této kampani slyšeli. Možná jste dokonce někoho, kdo nabízí objetí zdarma, potkali. Možná jste se ho také trochu lekli. Až dočtete tento článek, lekat se už nebudete, budete se chtít jen a jen objímat.

Trocha extravagance neuškodí

22. června 2014 v 9:00 | DesignOutlet
Připadá vám váš byt všední a fádní? Nudíte se? Mýval vás asi nezachrání, ale pop-art by mohl! Přečtěte si o tomto stylu a jeho využití v interiérech více.

Jak se pozná gurmán?

16. června 2014 v 9:00 | DesignOutlet
Žijeme v době, kdy jídlo není jen nutností k přežití. Jídlo se stalo koníčkem, vyjádřením životního stylu. Nejen co se týče vaření, ale i prostého konzumování. Gurmány se to mezi námi jenom hemží. A jak se takový gurmán vlastně pozná?

Děti a jejich den

29. května 2014 v 10:46 | DesignOutlet
V neděli nás čeká den dětí. Měli jste ho rádi vy a mají i vaše děti. Všude je plno zábavných programů no a hlavně ty dárečky, že? Jenže den dětí má i zajímavou historii, o které ví jen málokdo. Pojďme se proto podívat, kde se vlastně MDD vzal.

Co o vás řekne váš interiér?

22. května 2014 v 8:00 | DesignOutlet
Myslíte, že to jakou máte pohovku, o vás může něco vypovědět? Podle nás ano! To čím se obklopujeme, nevypovídá jen o našem vkusu. Mnohé toho řekne i o naší vlastní osobě. Pojďme se tedy podívat, co o vás může říci váš interiér.

Maminka má vždycky pravdu!

9. května 2014 v 9:34 | DesignOutlet
Za pár dní nás čeká Den matek. Den, kdy se patří vzdát hold a poctu všem maminkám světa a hlavně té svojí. Nejen proto, že o nás vždy s láskou pečovala, foukala na bolístky, trpělivě odpovídala na naše otázky "a proč" a snažila se nám dát to nejlepší vychování. Ale také proto, že maminka je žena, která má vždy pravdu a na její slova opravdu dojde. Nevěříte? Čtěte.

Tipy a triky na správné grilování

5. května 2014 v 7:00 | DesignOutlet
Také milujete grilování? Nedivíme se vám, nic nezvýrazní chuť a neprohloubí aroma tak jako kouř a opékaní. Jak správně grilovat, abyste si vy i vaši hosté opravdu pochutnali? Poradíme vám několik triků, díky kterým se stanete doslova mistry na grilované pochoutky.

Líbání pod rozkvetlou třešní, kde se vzalo?

2. května 2014 v 10:19 | DesignOutlet
První květen nebo chcete-li máj, znamená nejen Svátek práce, tudíž volno, ale také je sním spojeno líbání pod rozkvetlým stromem. Kde se tato tradice vzala a proč je zejména pro dámy tak důležitá?
 
 

Reklama