Zámecký styl a moderní byt? Víme, jak na to.

21. dubna 2017 v 11:43 |  O BYDLENÍ
Moderní byt mývá prázdné stěny, které jsou chladné. Mnohdy se interiér zdá prázdný, neútulný i přesto, že minimalismus je krásný. To naopak zámecký styl vnese do bydlení trochu nostalgie. Pojďme smíchat oba styly dohromady.

Chcete být moderní šlechtici?

Klíč k úspěchu vám prozradíme. Dnešní doba je chaotická. Plete páté přes deváté a kombinuje zdánlivě neharmonické věci. Výjimkou tedy není ani moderna a zámecký styl. Pokud se toho bojíte, pak vás hned na začátek musíme ujistit, že spojení těchto dvou stylů naopak nepůsobí ani trochu omšele. Právě naopak. Jde o velmi originální harmonický styl bydlení.

Pokoj / ložnice pro princeznu

Nejedna žena chtěla být v mládí princeznou. Bydlet v komnatě s pompézním načechraným nábytkem je holčičí sen každého. Kdo ale říká, že je tento sen nereálný? Stačí si pořídit správný nábytek, pečlivě vybrat barvy a můžete takhle bydlet. S čím začít?
1. důležité jsou barvy
- Ačkoli to tak na první pohled nevypadá, v každém interiéru jde nejdříve o zvolení barev. Jde o osobitý přístup, kdy se podíváte na interiér, zjistíte rozložení oken (kam vám jde přes den nejvíce světlo), výšku stropů, velikost prostoru. Zdravým rozumem pak lehce zvolíte barvy, které se do daného prostoru hodí. V tomto stylu vévodí nejvíce bílá barva společně s jemnými pastelovými tóny růžové pudrové.

2. správný nábytek
- Teď přijde ta hravá část. Tady máte totiž dvě různá řešení. Jednak si můžete vybrat opravdu masivní nábytek s prvky starých dob, s kovovými úchyty a v bílé barvě. Ale také si můžete vybrat moderní nábytek, který bude např. potažený syntetickou kůží, která je prošívaná. Jedno ale mají oba typy nábytku společné - luxus a pohodlí. Takový nábytek prostě musí už od začátku vyvolávat pocit příjemnosti a relaxu. Zkrátka jako na zámku.
- 3. ta nejpříjemnější část- dekorování
- Od samého začátku je jasné, že ti, kteří si nepotrpí moc na dekorace a doplňky, tak si na své v tomto tylu moc nepřijdou. Moderní zámecký styl si potrpí na noblesu a grácii. Proto jsou přímo vítané dlouhé závěsy u oken až na zem, vázy, rámečky na fotografie atd.
Kdo by takhle chtěl také bydlet? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama