Šokujte barvami! Tenhle extravagantní styl zažene nudu.

7. března 2017 v 9:32 |  O BYDLENÍ
Někdy je potřeba rozbít stereotyp, pupustit uzdu fantazie a šokovat neotřelým nábytkem s pořádným stylem. Extravagantní styl zahýbe s nudou a do interiéru pustí příjemný závan něčeho extra. Mrkněte se na pár tipů.

Barvy na prvním místě

Ladí / neladí? Tuhle otázku si při zařizování asi klade každý. Někdy je ale lepší tuhle otázku potlačit a zkusit něco, co by vás ani ve snu nenapadlo. Sáhněte po syté růžové, fialové, žluté, křiklavě zelené nebo po optické tyrkysové barvě! uvidíte že se vám najednou rozbije fádnost a naopak získáte něco nepopsatelně originálního, co jen tak někde neuvidíte.
Když se řeknou barvy v interiéru, tak má většina lidí na mysli barvy stěn. Barvy se ale mohou objevovat i na tapetách, komodách, kobercích, stolech nebo dokonce na jídelních židlí. Kontrast barev totiž šokuje a ladí víc, než přeplněný pokoj nábytkem, který jen obestavuje zdi. Najděte svoji neobvyklou kombinaci barev a těšte se z ní každý den.

Lesk, plast a další druhy materiálů

Šokovat se dá nejen barvami, ale také materiály. Mezi různé materiály se dá brát plast, dřevěný nábytek - doplněný třeba patinou, kov, sklo apod. Tyhle materiály k sobě zdánlivě nepasují, ale o to lépe pak vypadá výsledek, pokud se zkombinují v menší míře.

Ozvláštnit to můžete také různými povrchovými úpravami. Takže můžete mít třeba lekslý kov nebo naopak matný práškový. Dřevo můžete mít doplněné patinou, ale také si můžete vybrat z různých dřevin, přičemž každá dřevina vyniká jinou texturou nebo odstínem.
Nebojte se, že míchání všho dohromady znamená nevkus. Právě naopak. Občas trochu extravangance dokáže ozvláštnit každodenní bydlení a vašemu bydlení to dodá na osobnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama