Letos má pré zelená barva

19. ledna 2017 v 14:42
Každý rok se těšíme na nejnovější trendy, které určí designéři. Tento rok má v tomto směru zelenou zelená barva. Je to totiž barevný přírodní tón, který evokuje svěží trávově zelenou barvu. Co dalšího je trendy?

Společnost Pantone každý rok udává trend jiných barev. Tento rok se jí stala zelená barva Greenery s číselným označením 15-0343. Tahle barva a tón je také označována jako krásně zelená barva s nádechem čerstvé jarní trávy. Je tedy jasné, že tahle barva má především vnést do interiéru přírodu a nabít vás energií. Pod jejím vlivem bychom se měli cítit silní a vítaní. Proto je skvělou volbou do každého interiéru - prakticky na cokoli.
Ne každému se však zelená barva líbí a málokdo si ji umí představit např. na stěnách ve svém bytu. Zelenou barvu můžete použít v menší míře na stěnu nebo třeba v podobě tapety. Regulujete jí také kombinací dalších barev. Skvěle bude ladit s bílou, béžovou, hnědou, ale také žlutou. No a pokud to je na vás i tak moc, můžete si zelenou dopřát na doplňcích a dekoracích. Proto stačí pořídit polštáře, plédy, květináče, ubrus nebo třeba do ložnice zelené povlečení a jste IN.

Návrat k přírodě

Už několik roků po sobě vládne interiérům přírodní design. To znamená, že designéři se začaly zaměřovat na využití přírodnějších materiálů - tedy EKO styl. Hojně se využívají materiály jako je dřevo, korek či kámen. Tyhle přírodní materiály jsou samozřejmě podpořeny přírodními tóny barev - zemité tóny hnědé, zelené, pískové či hořčicově žluté.

Relaxační zóna

Tím, že je in příroda, tak se podporuje i relaxace - tudíž relaxační koutky. Vytvořte si tedy prostor, který bude určený výhradně pro relaxaci. Můžete si např. pořídit ušák nebo relaxační lehátko, ve kterém můžete relaxovat každý den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama