Paraván v interiéru a jeho kouzla

11. června 2016 v 10:23 |  O BYDLENÍ
Praktický, neokoukavý, skladný, dá se kdykoli přemístit, složit. Výhod paravánu, který na první pohled působí jednoduše, jsou mraky a my vám je postupně představíme.

Krátká historie

Paravány většina lidí zná ze starších dob a především z filmů. Ve filmech zastávaly takovoou úlohu, že hlavní hrdinka přes ně přehodila šaty a pohodlně se za nimy převlékla do jiné róby.
Paravány si k nám našly cestu z daleké Asie a v Číně je dokonce vnímali jako umělecké dílo. Měly totiž hodně zdobené rámy a výplň včetně různých barevných kompozic. Díky tomu je lidé brali i jako dekorační obrazy či jako doplňující prvek do interiéru.

Nechte se okouzlit snadným přesunem

Těžko byste hledali lepší kousek nábytku než je paraván, který by slušel všem typům interiérů. Je to tak. Paraván se totiž hodí jak do malých, tak do větších prostorů, z kterými si dokáže hrát takovým způsobem, že místnost ani nepoznáte.
Přenosný paraván totiž můžete jednoduše přemístit kdykoli se vám zachce. A pokud se vám zrovna nehodí, jednoduše ho složíte a můžete si ho uložit třeba za skříň.
Paraván 3 dílný Sisley

Materiály, z kterých se vám zatočí hlava

Dříve se paravány dělali pouze ze dřeva. Poté se lakovaly a zdobily dle potřeby. V dnešní době existuje ale tolik materiálů, že není problém s umistěním paravánů třeba do takového prostředí jako je koupelna. Některé paravány jsou vytvořené z plastu nebo z takových materiálů, kterým nevadí vlhkost. Velmi dobře se do těchto místností hodí také hliník nebo kov. Pro ty, kdo jsou zastánci moderního designu a jdou s nejnovějšími trendy, tak si můžete vybrat i takové paravány, které jsou podsvíceny LED osvětlením.

Přizpůsobení interiéru

Výše už jsme zmiňovali, že se paravány hodí do jakéhokoli typu interiéru. Některé interiéry ale přecijenom nedisponují volným prostorem a tak se nám tam zkrátka skládací paraván nehodí ať chceme nebo nechceme. V takovém případě existují typy paravánů, které jsou zabudované v drážkách podlahy a stropu. Fungují i jako zástěna a v drážkách se dají posouvat. Mnoho lidí je zrovna využívá i jako posuvné dveře nebo jako dekoraci, které vám originálně rozděluje místnost na dvě části.

Paraván, který může být i venku

V dnešní době je opravdu mnoho možností a tak se nemůžeme divit ani tomu, že už si můžete zakomponovat paraván třeba na zahradu, terasu či balkón. Někdo využívá paraván i jako zástěnu proti slunci, jiní ji nechávají obrůst květinami. Zkrátka možné je všechno a je jen na vás, jaký typ paravánu si vyberete.
V našem obchodu DesignOutlet.cz najdete také paravány a můžete sledovat i naši kategorii Novinky, kde každý měsíc zvěřejníme několik pěkných designových kousků nábytku, dekorací a doplňků.
Paraván 3-dílný Purley
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama