Vánoce 2015 aneb buďte originální

28. listopadu 2015 v 9:31 |  DESIGNÉRKA RADÍ
Každé Vánoce se nesou ve znamení červené barvy v kombinaci s bílou. Zkuste být letos originální. V našem článku vám přinášíme rady a tipy na originální dekorace, kterými letos určitě zazáříte.

1. DIY vánoční ozdoby na stromeček

Vánoční stromeček vypadá nejlíp, když si na něj vytvoříte s dětmi nebo sami své originální ozdoby. Pokud dáváte přednost spíše každoročnímu tradičnímu zdobení, pak si můžete dát větvičky do truhlíků či květináčů za okno nebo do vázy větvičky a ozdobit si je.

Jak na to?
Budete potřebovat tvrdší papír s měděnými, stříbrnými nebo jinými odlesky barev, tavnou pistoli, předpřipravenou kouli z polystyrenu a nůžky. Na papír si nakreslíte kruhy, ty pak vystřihněte a oblepujte kouli kolem dokola. Připomíná vám výsledný efekt něco? Nám rozhodně ano. Podobný design můžete najít na našich Lustrech VITA Silvia.

2. vánoční svícny

Další skvělou dekorací, která rozhodně patří k Vánocům jsou svícny. Plamínek, který v nich plápolá dodává domovu to správné kouzlo a my vám přinášíme skvělý typ na jednoduché DIY.
Postup:
Nejdříve si připravte skleněnou zavařovací láhev, písek či drobné kamínky (bílé nebo barevné), krajku, svíčku, šišky, provázek, tavnou pistoli a sekundové lepidlo či jakékoli jiné. Postup je opravdu jednoduchý. Nejdříve si ustřihněte kousek krajky tak, aby vám krásně dala na obvod lahve. Poté ji k lahvi přilepte. Dovnitř lahve nasypte drobné kamínky nebo jemný písek a dejte do něj svíčku. Pak si vemte šišky a pomocí provázku je přidělejte na láhev. Pro ty, kteří si tuto dekoraci chtějí ještě více vylepšit, pak si vemte sprej na zasněžování (také známý jako zasněžovací sprej na okno) a nastříkejte s ním lahev a šišky.

3. Skvělý dárek či příjemná dekorace

Jste milovníky čajů nebo někoho takového znáte? Udělejte sobě nebo kamarádovy radost opravdu originálním dárkem, který zaručeně potěší.
Příprava:
Začněte tím, že si nejdřív nasbíráte ruličky od toaletního papíru, oblíbené druhy čajů (v sáčku), tavnou lepicí pistoli a kousek kartonu nebo tvrdšího papíru. Jednotlivé ruličky dám na sebe tak, aby vám tvořili tvar stromu. Můžete si to zjendodušit tím, že použijete kousek čtvrtky, kterou ohnete do požadovaného tvaru. Poté si vezmete jednotlivé sáčky čajů a můžete začít s lepením. Na vršek stromu dejte vytsřihnutou hvězdu z kartonu a máte hotovo.

4. Balíme dárky zn. stylově


Existují 3 typy lidí. Někoho balení dárků zkrátka nebaví a je rád, že to vypadá celkem k světu. Další se v tom přímo vyžívají a hledají nové tipy. No a ty poslední jsou asi nejchytřejší, protože si vánoční dátky nechávají zabalit a nemají s tím žádnou práci. Náš tip na originální a stylový zabalení okouzlí každého.
Jak na to?
Dárek si zabalte do krabičky - nemusíte ji obalovat vánočním obalem, opravdu stačí obyčejná krabice. Okolo ní obmotejte velkou mašli. Na vrch si pak dělejte různé kornoutky z papírů, do kterých dejte nějaké bonbóny. Takovéhle zabalení můžete zkusit i láhví vína nebo jiného alkoholu. Postup je skoro stejný. Jen dejte láhev do krabičky bez víčka.
Zalíbil se vám nějaký originální tip? Pokud vás zajímají další, tak se můžete podívat na náš Magazín, kde je článek: Inspirace: vánoční věnce jinak. Dozvíte se, jak si originálně nazdobit a vytvořit adventní věnce, které vám bude každý závidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama