Interiér, kde vše dýchá tradicí a přírodou

11. listopadu 2015 v 22:20 |  O BYDLENÍ
Přejete si, aby se ve vašem interiéru zastavil čas? Chcete se v něm cítit jako za starých časů? jste milovníky přírody, tradic a spojení moderního prostého designu? Odpovědí je pro vás venkovský neboli country styl.

Jak je to s přírodou a tradicí?

Když se řekne příroda, tak vás musí napadnout přírodní poctivý nábytek. Tento styl je přímo postaven k přírodním materiálům a ctí řemeslnou poctivost. Nemusíte se bát, že by interiér působil nudně nebo dokonce nemoderně. Venkovský styl vdechne interiéru tradiční a nadčasový design, který je opravdu krásný. Proto se nemusíte bát, že by byl tento styl zastaralý. V posledních dobách je více než trendy se vracet ke starším stylům a vdechnout jim nový "život".
1. Skříň s prosklenými dveřmi Country, 200 cm 2. Skříň s dvoukřídlými dveřmi Country, 90 cm

Útulný interiér pro pravý domov

V každém domě či bytě je důležitý mít interiér zařízený tak, abyste se v něm cítili zabydleně, útulně, zkrátka jako doma. Tímto stylem toho dosáhnete. Materiály, barvy, tvary, linie, nábytek a doplňky čerpají inspiraci v přírodě, která se tu odráží ve velké míře. Proto tu můžete najít květinové vzory, dekor dřeva či přímo dřevo, pruhy a někdy i pestré barvy. Venkovské interiéry kladou důraz na pohodlí, odpočinek, uvolnění, relax a především útulnost. proto si stačí vybrat ty správné kousky a nakombinovat je k sobě.
1. Skříň / kredenc s dveřmi a zásuvkami Western, 2. Skříň s prosklenými dveřmi a zásuvkami Antik, 181 cm

Jaké materiály vybírat?

V tomto stylu je důležitá především struktura a charakter daného materiálu. Proto se do Country stylu hodí kámen, ratan, dřevo a všechny materiály, které podtrhují celkový přírodní vzhled. A na co tu můžete narazit? Na starší nábytek, třeba po babiččce, nebo takový, který vypadá jako opotřebovaný (klidně i patinovaný).
1. Nástěnný věšák s 3 košíky Antik, 98 cm 2. Jídelní stůl rozkládací Western, 244 cm 3. Lavice s opěrkami rukou Antik, 90 cm

Barvy tu mají důležitou úlohu

Tady je dobré vsadit na klasické jemné tóny světle modré barvy v kombinaci s bílou. Bílá barva tu má asi nejdůležitější roly. Ta se dá totiž krásně sladit s ostatními barvami, proto ji můžete vidět v mnoha venkovských interiérech. Můžete tu využít i jemné tóny růžové a pastelových barev.
Tak jako by v každém interiéru měl být jeden prvek dominantní, výjimečný a něčím extra, i tady se něco takového očekává. Tím dosáhnete originální měděnou dekorací nebo např. květináči či starou konví.
Pro ty, kteří si stále nevědí rady, jaký nábytek mají vybrat, máme malou radu. V naší nabídce je mnoho nábytku, který je v tomto stylu. Především se jím pyšní Designový nábytek Country a Zásuvkový nábytek Antik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama