Home-office aneb vytvořte si domácí kancelář

7. září 2015 v 15:05 |  O BYDLENÍ
Domácí kanceláře se v poslední době stávají čím dál tím více oblíbenější. Nechte si poradit, jak má taková kancelář vypadat a co v ní nesmí chybět pro větší efektivitu práce a produktivity.

Na toto téma se dá rozsáhle psát. My vám ale přinášíme pár typů a rad ve stručných bodech.

Vyberte si vhodný prostor

Pokud opravdu chcete, aby pro vás vaše domácí kancelář byla potěšením, a rádi jste v ní trávili svůj čas, je tento bod velmi důležitý. Domácí kancelář je jiná v tom, že by měla ladit s vaším domovem a domov by zde měl být cítit. Řiďte se tedy světlem - rozmístěním oken (aby vám na stůl šlo světlo) a poté až prostorem.

Vybavení - co všechno je potřeba

Pro domácí kancelář nemusíte mít nutně vše, co obsahuje klasická kancelář ve vaší práci. Jako základní nábytek pro home-office doporučujeme: dostatečně velký stůl - pracovní či jakýkoli jiný (liší se podle typu zaměstnání a dle potřeby místa), pohodlné křeslo či kancelářskou židli, regál či kartotéku (na případné složky s papíry atd.), může být i nástěnná tabule (výhodou je bílá magnetická, na kterou píšete fixami, když máte návštěvu, dá se na ni i promítat).

Volba osvětlení

Jak již bylo řečeno, je velmi důležité mít stůl blízko okna. Přirozené světlo je nejlepší a během dne pak nebude nutné ho doplňovat umělým. V blízkosti stolu či přímo nad stolem by měl být dostatečně velký lustr (nejlépe lustr s otevřeným vnitřkem, kde půjde přímé světlo). Na stole by pak měla být vhodná stolní lampa. Pokud si pořídíte jakoukoli tabuli, velkým plusem je si ji nasvítit. Nasvícení může být LED osvětlením, které se může i zabudovat. Jednak na tabuli lépe uvidíte, ale také můžete také využít tlumené osvětlení, pro klid při pracování.

Barvy / styl

Je důležité brát ohled na to, v jakém duchu máte zařízený zbytek domova, popřípadě zbytek místnosti. Nad barvami je dobré se zamyslet. Některé barvy mají speciální funkci a mohou mít velký vliv na vaší náladu a myšlení. Jako vhodné barvy se používají světle hnědá a fialová - tyto 2 barvy pomáhají tvořivosti. Dále pak oranžová, která vám ve správném množství prostor zvětší a prosvětlí, ale také je spojena s nadšením a dobrou náladou.
Nakonec je dobrým typem si pořídit dekorace, které vám daný prostor zútulní a budou na vás působit harmonicky. Teď už jen stačí vzít trochu kreativity a špetku vkusu a můžete začít plánovat a zařizovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama