Designový trpaslík

24. října 2013 v 14:51 | designoutlet |  AKCE
Určitě znáte trpaslíka i vy. Malé milé stvoření s roztomilou čepičkou na hlavě, jehož nejoblíbenějším místem se stala zahradní skalka před domem. Líbí se Vám takový trpaslíci? Nebo raději dáváte přednost něčemu jinému? Volte s námi v designových volbách!


Trpaslíci jsou kouzelné bytosti, které pocházejí z germánské mytologie. Setkáváme se s nimi i v norských legendách. Průměrný trpaslík je malého vzrůstu do 150 cm, má dlouhou bradu. Trpaslíci jsou velcí a silní. Milují neživou přírodu. Jejich revírem jsou hory a skalní stěny. Jejich životní touhou je hledání drahých kamenů, což je profiluje jako výborné horníky. Ve většině legend vystupují jako bojovníci se sekerami a kladivy v ruce.

S mírumilovnými zlatými trpaslíky se setkáme v mnoha pohádkách. Těmi nejznámějšími jsou snad trpaslíci ze Sněhurky a 7 trpaslíků. Kdo by neznal Šmudlu, Rejpala, Prófu, Stydlína, Dřímala, Kejchala a Štístka?

Jaký je Váš názor na trpaslíky? Máte rádi ty pohádkový? Nebo Vám červené čepičky v zahrádkách vadí? Hlasujte s námi v designových volbách!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama